ההומאופתיה במי במה...

הרפואה ההומאופתית מטפלת במגוון רב של בעיות.
בכול התחומים בהם קיימת הפרעה: בפיזי, רגשי, וקוגניטיבי.

הטיפול עונה על מצבים כרוניים, בהם המטופלים סובלים לאורך זמן מהפרעה מסוימת.
כמו כן, הטיפול עונה על מצבים בהם מתרחשת התפרצות אקוטית של מחלתם.

לדוגמה: לאורך שנים מטופלת סובלת מהרפס. תקופות מתקיים "שקט" במצבה, ובזמנים מסוימים עולות התפרצויות של הבעיה.
הטיפול ייתן תשובה מידית, אך המשכו של הטיפול יביא לידי ריפוי: הטווחים בין ההתפרצויות ילכו ויצטמצמו, עוצמת ההתקפים תרד, כול זאת עד לריפוי מלא.
דוגמה נוספת: מטופלת עם נטייה לדלקות שלפוחית השתן.
עם נטילת התרופה ההומאופתית עוברת הדלקת. בהמשך טווח הזמנים בין התפרצויות הדלקת קטן עד לשלב של ריפוי בו המטופלת לא סובלת יותר מדלקות.
ההומאופתיה מטפלת בכול הגילאים החל מינקות ועד לשיבה.

במחלות כרוניות קשות כגון: לחץ דם גבוה, סכרת ועוד, מחלות בהן אנשים נוטלים תרופות על בסיס קבוע, הטיפול ההומאופתי יינתן במקביל לתרופות הכימיות.
כמובן שמטרת הטיפול ההומאופתי, לצמצם כמה שיותר את לקיחת התרופות הכימיות עד הגעה למצב של ריפוי אופטימלי, זאת תוך כדי תהליך הדרגתי ומבוקר.

ההומאופתיה נותנת מענה מצוין גם לתינוקות וילדים בגילאי גן ובית ספר, אשר בתקופה זו של חייהם נמצאים כול הזמן בתנאים של שינוי: מעברים מבית לגן, מגן זה לאחר, החלפת סביבה ועוד.
תקופה בה הם נאלצים להסתגל תכופות למצבים משתנים כשהם עדיין בשלבים מוקדמים של חייהם, עם מערכות שנמצאות רק בשלבי התפתחות ראשוניים: מערכת חיסון שעדין לא הבשילה, חוסר או קושי לביטוי מילולי ועוד.
הטיפול ההומאופתי המלווה תקופה זו, עוזר להם בחיזוק מערכת החיסון ובחיזוק יכולת ההתמודדות במצבים נפשיים כגון: חרדת נטישה, קנאה חזקה כשנולד אח, פחדים שעולים בעיקר בלילה והרשימה ארוכה.

לסיכום:
הטיפול עוזר בכל הגילאים, במצבים פיזיים נפשיים.
בנקודות בהן יוצא האדם ממרכז בריאותו, וקיימת הפרעה באיכות החיים ובהמשך ההתפתחות.

לפרטים נוספים

נגישות